ep akademi

EP Akademi

EP AKADEMİ ÜST DÜZEY EĞİTİM, DANIŞMANLIK VE TEKNİK DESTEK HİZMETLERİ

EP Akademi, endüstriyel temizlik sektörüne üst düzey eğitim, denetim, danışmanlık ve teknik destek hizmetleri sunabilmek amacı ile kurulmuş bir Eczacıbaşı Profesyonel markasıdır. EP Akademi’nin temel amaçları, uzman satış ekibi yetiştirmek, sektörde çalışan profesyonellerin yetiştirilmesine katkı sağlamak, sektördeki hijyen standardını yükseltmek, müşteri odaklı çözümler sunmak ve her düzeyde eğitim, denetim, danışmanlık ve teknik destek sunmaktır.

EP AKADEMİ FAALİYET ALANLARI

EP Akademi’nin Eczacıbaşı Profesyonel satış ekibi için temel faaliyet alanları, Eczacıbaşı Profesyonel ailesine yeni katılan satış ekibinin yerleştirilmesine yönelik temel ve ileri seviye eğitimler vermek; satış ekibinin niteliklerine uygun uzmanlık alanlarına yönelik eğitimler vererek sektör uzmanları yetiştirmek; spesifik konuları ve ihtiyaçları belirleyerek özel eğitimler düzenlemektir. EP Akademi’nin Eczacıbaşı Profesyonel müşterileri için ise temel faaliyet alanları, faaliyet alanına ve ihtiyaca özel danışmanlık hizmeti vermek; çamaşır hijyeni, mutfak hijyeni, yüzey hijyeni ve bakımı, kişisel hijyen, havuz kimyasalları ve profesyonel temizlik kağıdı konularında sorulara cevap verebilecek teknik destek oluşturmak; eğitimleri uygulamalarla destekleyerek katılımcılara teorik bilginin yanı sıra pratik bilgiyi de sağlamak ve katılımcıların değerlendirilmesini yaparak sertifikalandırmaktır.

EP AKADEMİ EĞİTİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Konusunda uzman kadrosu ile proje bazlı danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. İhtiyaç analizi ve risk yönetimi desteği ile her türlü alanda, müşterilerin yanında yer almaktadır.

Danışmanlık hizmeti sunulan alanlar arasında;

 • Temizlik ve hijyen planlarının hazırlanması, müşteriye uyarlanması
 • Maliyet optimizasyonu
 • Hijyen denetimi, etkin öneriler ve aksiyon planları
 • Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi kurulması
 • Temizlik kimyasalları ye güvenli kullanımları
 • Su kalitesinin kontrolü ve iyileştirilmesi için öneriler (kullanım suyu, içme suyu, havuz suyu, vb.)
 • Çamaşır yıkama operasyonu
 • Eğitimlerle ilgili uygulamalar ve işbaşı eğitimleri yer almaktadır.
EP AKADEMİ WEB SİTESİ

ECZACIBAŞI PROFESYONEL UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMI

Eczacıbaşı Profesyonel Uzaktan Eğitim Programı; EP Akademi’nin hazırladığı; sektör çalışanlarının internet üzerinden erişerek temizlik ve hijyen konularında bilgi birikimini arttırabileceği bir eğitim portalıdır.

Eczacıbaşı Profesyonel Uzaktan Eğitim Programında; temizlik ve hijyen, mutfak hijyeni, yüzey hijyeni ve çamaşır hijyeni konularında temel bilgiler, standartlar, prosedürler ve ürün kullanımları ile ilgili bilgilerle birlikte bu alanlarda hazırlanmış çeşitli dokümanlar bulunur.

 • Temel Bilgiler başlığı altında, kimyasalların güvenli kullanımı, temel terimler, suyun önemi gibi profesyonel temizlik sektöründe çalışan herkesin bilmesi gereken temel konular,
 • Yüzey Hijyeni başlığı altında, başlıca yüzey ve zemin çeşitleri, yüzeylerin temizliği ve bakımında kullanılabilecek ürün tipleri, oda ve saniter alan temizliği,
 • Mutfak Hijyeni başlığı altında, güvenli gıda üretimi, bulaşık yıkama operasyonu, bulaşık makinesi temizlik ve bakımı, mutfakta dezenfeksiyon,
 • Çamaşır Hijyeni başlığı altında profesyonel çamaşırhanelerin işleyişi, dikkat edilmesi gereken hususlar, kir ve leke tipleri gibi konular yer almaktadır.

Eczacıbaşı Profesyonel Uzaktan Eğitim Programı ile ilgili detaylı bilgiye www.epakademi.com web sitesinden ulaşabilirsiniz.