asci

Eczacıbaşı Profesyonel çözüm odaklı çalışıyor

Ulus’ta 1994 yılından beri hizmet veren Sunset Grill&Bar Akdeniz, Türk ve Japon mutfağının yanı sıra Sushi Bar’ın da içinde olduğu 4 farklı mutfağın tatlarını sunuyor. Geçen yıl, Best Award of Excellence ödülüne layık görülerek dünyadaki en iyi şarap menüsüne sahip 878 restoran arasına giren Sunset, Türkiye'de de bu ödülün verildiği tek restoran. Hijyen ürünleri tedariğinde Eczacıbaşı Profesyonel’i tercih eden Sunset Grill&Bar, tüm temizlik malzemelerinde bu markayı tercih ediyor. Eczacıbaşı Profesyonel’i tercih etmelerinin başında ürünlerinin kalitesi olduğunu belirten Sunset Grill&Bar İdari İşler Sorumlusu Mehmet Ali Tansever , “Eczacıbaşı Profesyonel ürünlerinin kalitesinden bizim memnuniyetimizle birlikte müşterilerimizde memnun oluyor” dedi.

Kısaca Sunset Grill&Bar hakkında bilgi verir misiniz?

Sunset Grill&Bar1994 senesinde Kaliforniya mutfağı olarak açıldı. Daha sonra müşterilerden gelen talepler ve müşteri kitlesinin değişimiyle, özellikle yabancı müşterilerin Türk yemeklerini görmek ve tatmak istemesiyle Türk yemekleri de

menüye eklendi. Sunset Grill&Bar, Akdeniz, Türk ve Japon mutfağının yanı sıra Sushi Bar’ın da içinde olduğu 4 farklı mutfağın farklı tatlarını sunuyor. Yetenek ve deneyimini kendi mutfağında sergileyen ve stilini “New Japenese Cuisine” olarak tanımlayan Japon Şef Hiroki Takemura, Sunset’in menüsünü birbirinden lezzetli spesiyalitelerle biçimlendirerek sunuyor. Dünyanın en nadir ve değerli şaraplarının servisini başarı ile sürdürerek, misafirlerimize zengin bir şarap menüsü ile hizmet veriyoruz. Sunset, 2011 yılında şarap dünyasında önemli bir otorite olan Wine Spectator Dergisi tarafından “Award of Excellence” ile ödüllendirildi. 2012 yılında da "Best Award of Excellence" ödülüyle dünyadaki en iyi şarap menüsüne sahip 878 restoran arasına girdi.

2013 yılına yönelik plan ve hedefleriniz nelerdir?

Biz bu yıl 19’uncu yılımızı tamamlayacağız. Her yıl sezona göre menülerimizde değişiklik oluyor. Dekorasyonumuzda her yıl yaptığımız değişiklikler oluyor. Geçen ay mutfağımızı ve barımızı yeniledik. Her zaman kalitemizi koruyarak ve artırarak hizmet vermeyi hedefliyoruz. Yaz aylarında barımızda farklı DJ’ler görev almaya başlıyor. Bu tarz etkinliklerimiz 2013’te de devam edecek.

Restoranınızda uyguladığınız kalite politikası hakkında bilgi verir misiniz?

Kalite politikası olarak öncelikle aldığımız ürünlerin en iyisini almaya gayret ediyoruz. Bu, sebzesinden tabağına, bardağından, masa örtüsüne kadar her şeyi kapsıyor. Aynı zamanda hijyene çok önem veriyoruz. Hijyen ile ilgili bir danışmanımız var. Her hafta geliyor ve kontroller yapıp raporlar sunuyor. Biz de gereken önlemlerimizi alıyoruz.

Kalite politikası içinde hijyen sizin için ne ifade ediyor?

Bir restoran için hijyen olmazsa olmaz. Hijyen başlıca kurallardan bir tanesi. O nedenle yapılması ve uygulanması gereken hijyen kurullarına çok önem veriyoruz. Bununla ilgili personelimizin eğitim almasını sağlıyoruz. Az önce de belirttiğim gibi danışmanımız her hafta gelip kontroller yapıyor. O kontroller sonunda raporlar çıkıyor. Eksikliklerimizi tamamlıyoruz ve hijyenle ilgili kullanılması gereken ne ise o ürünleri tercih ediyoruz. Biz de tercihimizi Eczacıbaşı Profesyonel ürünlerinden yana kullanıyoruz.

Bu noktada Eczacıbaşı Profesyonel’i tercih etme nedenlerinizi anlatır mısınız?

Eczacıbaşı Profesyonel ürünlerini kaliteli buluyoruz. Daha önce farklı ürünler de kullandık fakat hiçbirinde bu kaliteyi yakalayamadık ve memnun kalmadık. Temizlik kağıdı ürünlerini, bulaşık deterjanları, genel temizlik ürünlerini daha hijyenik ve kaliteli gördüğümüz için Eczacıbaşı Profesyonel ürünlerini kullanmaya devam ediyoruz. Ayrıca Eczacıbaşı Profesyonel, zamanında çözüm üretmeye yönelik bir firma. Problemimiz olduğunda anında müdahale ediliyor ve problem çözülüyor.

Eczacıbaşı Profesyonel’in hangi ürünlerini kullanıyorsunuz? Şu ana kadar ki memnuniyetiniz ne düzeyde? Eczacıbaşı Profesyonel ile yürüttüğünüz bir eğitim çalışmas var mı?

Eczacıbaşı Profesyonel’in Maratem Profesyonel markalı temizlik ve kimyasal ürünleri ile Marathon ve Selpak Professional markalı temizlik kağıdı ürünlerini kullanıyoruz. Ayrıca yemek servisimizi Eczacıbaşı'nın Villeroy & Boch tabaklarında müşterilerimize sunuyoruz. Eczacıbaşı Profesyonel ürünlerinin kalitesinden bizim memnuniyetimizle birlikte müşterilerimiz de memnun oluyor. Ecacıbaşı Profesyonel'in eğitim, denetim ve danışmanlık hizmetlerini verdiği Maratem Akademi'den eğitim alıyoruz.